Wyślij zgłoszenie


Zadzwoń Infolinia 667 122 122,

telefon stacjonarny 45 649 69 69

lub wypełnij poniższy formularz

Szczegóły aktualności

Wypadek w pracy

23-kwi-2021 11:12


Za wypadek w pracy można uznać zdarzenie w trakcie drogi poszkodowanego do/z pracy oraz wszelkie zdarzenia, które miały miejsce w godzinach pracy poszkodowanego.
 
Do zakwalifikowania zdarzenia jako „wypadek w pracy” niezbędne jest istnienie protokołu BHP, w którym została stwierdzona jako przyczyna wypadku wina pracodawcy lub wypadek został uznany za wypadek losowy (brak winy każdej ze stron). Wówczas poszkodowany ma prawo do uzyskania odszkodowania z polisy OC.

Pozostałe aktualności

72h

28-kwi-2021 13:33


Drogi kliencie,
Po zwykłej kolizji drogowej dochodzi zwykle do skręcenia kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego (ból szyi, trudności w poruszaniu głową, bóle pleców), wstrząśnienia mózgu (zawroty głowy, wymioty, drętwienie końcówek kończyn, bóle głowy, złe samopoczucie, bezsenność). Te objawy mogą wystąpić nawet do 72 godzin po wypadku!

Nie bagatelizuj ich! Może to doprowadzić do cięższych powikłań, za które w przyszłości nie uda ci się uzyskać ani złotówki, ponieważ zgłosisz się do lekarza zbyt późno !!! Dlatego tak istotne jest aby podjąć leczenie w ciągu pierwszych 3 dni od zdarzenia.  Gdy tego nie zrobisz a poważniejsze objawy pojawią się dopiero później to możesz mieć problem z wywalczeniem zadośćuczynienia! Warto więc nawet profilaktycznie udać się do lekarza by być pewnym iż po danej kolizji ze zdrowiem faktycznie jest wszystko dobrze! 

Definicja: Poszkodowany

21-kwi-2021 14:45


POSZKODOWANY – każda osoba niebędąca sprawcą, która doznała szkody w wyniku wypadku komunikacyjnego; nie ma znaczenia fakt pokrewieństwa lub powinowactwa poszkodowanego ze sprawcą
 
Poszkodowany ma prawo domagać się likwidacji szkody bezpośrednio od ubezpieczyciela sprawcy
 
Poszkodowany ma prawo do uzyskania odszkodowania, bez względu na to, czy jest pasażerem pojazdu sprawcy!

Zapowiadały się wspaniałe wakacje...

15-kwi-2021 12:04


Zapowiadały się wspaniałe wakacje!
 
Zaraz po powrocie ze szkoły, tuż po rozdaniu świadectw, Radek oznajmił ośmioletniej Zuzi, że ze dwa dni wyjeżdżają na wakacje. Była to niespodzianka, która sprawiła całej rodzinie wiele radości. Czteroosobowa rodzinka przez cały weekend pakowała niezbędne rzeczy. Tata Radek szukał materaca i plażowych piłek, mama Gosia szykowała pampersy dla półtorarocznego Filipa, a Zuzia przymierzała okularki wodne i strój kąpielowy. Wczesnym rankiem w poniedziałek cała czteroosobowa załoga wsiadła do samochodu i rozpoczęła podróż na północ Polski.
 
Niestety była to podróż bardzo krótka. Siedemset metrów od domu, na jednym z pobliskich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną w tył pojazdu pana Radka z dość dużym impetem uderzył srebrny Opel. W jednym momencie wybuchła panika. Filip zaczął głośno płakać, Zuzi krzyczała widząc kapiącą z jej nosa krew. Na szczęście cała rodzina miała w nawyku zapinanie pasów, zaś rodzice bardzo dbali o prawidłowe ułożenie samochodowych fotelików dziecięcych. Dla całej rodziny stało się jasne, że plany wakacyjne legły w gruzach. Wielkim szczęściem było to, że żaden z członków rodziny nie odniósł poważnych uszkodzeń ciała. Mimo to, karetka pogotowia ratunkowego przetransportowała mamę Gosię wraz z dziećmi do pobliskiego szpitala. W szpitalnym oddziale ratunkowym przebadano dzieci, zaś Gosia po krótkim wywiadzie została natychmiastowo wypisana ze szpitala. Cała trójka po kilku godzinach zakończyła leczenie szpitalne. Do domu było kilka kilometrów, ale nie mogli liczyć na pomoc Radka, bowiem ten nadal przebywał na miejscu zdarzenia i czekał na nadjeżdżającą lawetę. 
 
Po powrocie do domu Zuzi zaczęła ponownie lecieć krew z nosa. Gosia stwierdziła, że trzeba kontynuować leczenie. Mama wraz z córką ponownie zgłosiły się w SOR, gdzie lekarze postanowili zatrzymać Zuzię na obserwację w szpitalu. Ponownym badaniom poddała się również Gosia, ponieważ w dalszym ciągu odczuwała ból karku i pleców. Gosia otrzymała miesięczne zwolnienie, a nadto została poinstruowana na temat przyjmowania środków przeciwbólowych.
 
Następnego dnia po wypadku, gdy emocje związane ze zdarzeniem opuściły Radka a adrenalina opadła, Radek poczuł ostry ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Udał się on do lekarza, gdzie zlecono mu zabiegi rehabilitacyjne oraz przepisano środki farmakologiczne.
 
Należy podkreślić, że największe urazy nie zawsze są urazami ciała, tj. urazami mechanicznymi. Zuzia jeszcze bardzo długo przeżywała wypadek – budziła się w nocy z okrzykami „tatuś, hamuj!” – ewidentnie przeżywała głęboką traumę na skutek zdarzenia komunikacyjnego.
 
Ostatecznie rodzina nie pojechała na wakacje, zaś wiele spraw było „pod górkę”. Rodzina musiała korzystać z komunikacji miejskiej, bowiem był problem z wypożyczeniem samochodu zastępczego. Następnie pojawił się problem z zapłatą za ten pojazd, bowiem ubezpieczyciel sprawcy wypadku nie chciał przyjąć odpowiedzialności za zdarzenie. Problem był również z zapłatą za lawetę. Wszystko było „nie tak”, a rodzina traciła humor, nerwy, czas i pieniądze.
 
Z pomocą Radkowi przyszedł Paweł – były klient EFPP. Paweł polecił usługi EFPP i pomógł Radkowi skontaktować się z firmą. EFPP po rozmowie z Radkiem przejęło od niego prowadzenie sprawy przed ubezpieczycielem sprawcy wypadku, czego konsekwencją było uzyskanie satysfakcjonującego zadośćuczynienia i odszkodowania dla całej trójki.
 
Należy zwrócić uwagę na fakt, że Ubezpieczyciel, chcąc skorzystać ze swojego prawa, zażądał od Radka i Gosi zgody Sądu Rodzinnego na zawarcie przedsądowej ugody dotyczącej małoletniej Zuzi. EFPP pomogło Radkowi sporządzić pismo do sądu, dzięki czemu sprawa została sprawnie zakończona. 
 
Kolejna rodzina przekonała się, że warto z nami współpracować. Przekonaj się i Ty!

Wypadek komunikacyjny w pracy?

13-kwi-2021 12:48


Jeżeli wypadek w pracy był jednocześnie wypadkiem komunikacyjnym często jest lepiej rościć o odszkodowanie z tytułu polisy OC sprawcy, ponieważ łatwiej uzyskać tu odszkodowanie z racji, iż ubezpieczyciel ma 30 dni na odpowiedź na roszczenie – w przypadku wypadków w pracy termin ten jest nieuściślony.
 
Wypadek taki traktujemy jako wypadek komunikacyjny i sporządzamy dokumentacje jak przy wypadku komunikacyjnym.

Czy za uszkodzone rzeczy należy się odszkodowanie?

09-kwi-2021 10:48

Czy za uszkodzone rzeczy podczas wypadku mogę uzyskać odszkodowanie? Odpowiedź na te pytanie w powyższym materiale video.« 1 2 3  ... » 


Wypadek w pracy?


Jeżeli pracownik doznał wypadku w pracy, jest zobowiązany do zgłoszenia zdarzenia pracodawcy.

Klienci o nas

Europejski Fundusz Pomocy Poszkodowanym


Sp. z o.o. sp. Komandytowa

Szosa Chełmińska 26 (8.piętro)

87-100 Toruń

tel. 56 658 66 33

fax. 56 658 66 34

e-mail: kliknij

Masz pytanie? Napisz do nas