Wyślij zgłoszenie


Zadzwoń Infolinia 667 122 122,

telefon stacjonarny 45 649 69 69

lub wypełnij poniższy formularz

Szczegóły aktualności

Wypadek podczas wsiadania/wysiadania

17-lis-2020 11:36


Podczas ubiegania się o odszkodowanie z tytułu wypadku podczas wsiadania, wysiadania z pojazdu, załadunku i wyładunku pojazdów, musimy udowodnić kierowcy/właścicielowi polisy OC winę z tytułu odpowiedzialności cywilnej.
 
Poszkodowany może na przykład domagać się odszkodowania, jeśli dozna szkody gdy wysiadając z samochodu zahaczy nogą o wystającą uszczelkę w progu lub w wyniku szarpnięcia samochodu spowodowanego zdjęciem nogi ze sprzęgła
 
Poszkodowany może starać o odszkodowanie również, gdy np. podczas załadunku potknie się o zniszczoną podłogę naczepy i dozna szkody. Wypadki z tego tytułu muszą być udokumentowane pisemnym oświadczeniem świadków zdarzenia, najlepiej właściciela polisy OC lub kierowcy samochodu.

Pozostałe aktualności

Szkoda rzeczowa na pojeździe

16-gru-2020 12:12


Szkoda rzeczowa na pojeździe powstaje wówczas, gdy dochodzi do uszkodzenia częściowego lub całkowitego pojazdu, najczęściej dzieje się tak w wyniku wypadku/kolizji z innym pojazdem( Likwidacja z OC sprawcy).
 
Należy pamiętać że pojazd może uleć również uszkodzeniu w wyniku potrącenia pieszego, potrącenia zwierzęcia a także uderzenia w inną przeszkodę np. drzewo, przepust wodny. Wówczas szkoda będzie likwidowana z polisy AC , tylko w niektórych przypadkach z dobrowolnej polisy OC bądź OC gospodarstwa rolnego.

Podatek VAT

11-gru-2020 17:45


Dzisiaj w krótkim video Dyrektor Kamil Woźniak powie kila słów o podatku VAT w przypadku szkód komunikacyjnych.
 
Zachęcamy do oglądania innych materiałów na naszym fanpagu oraz stronie www.

Wypadki w pracy

08-gru-2020 14:48


Większość wypadków w pracy ma indywidualny charakter i nie da się z góry jasno określić czy są podstawy do roszczenia bez szczegółowego zapoznania się z dokumentacją BHP dotycząca wypadku i przyczyny jego powstania. Warunkiem kwalifikacji jest orzeczenie winy pracodawcy lub braku winy po obu stronach (zdarzenie losowe).
 
Jeśli w protokole BHP poszkodowany został uznany winnym powstania szkody nie ma podstaw do roszczenia wobec pracodawcy wyjątkiem mogą być przypadki gdzie protokół został sporządzony na niekorzyść poszkodowanego o tym jednak może rozstrzygnąć sąd.
W takim przypadku najlepiej zgłosić sprawę do rozpatrzenia certyfikowanemu doradcy.
 
Wyjątkowy charakter mają wypadki w pracy gdzie praca wykonywana była w obrębie pojazdu (załadunek, rozładunek, wsiadanie, wysiadanie itp. ) w takich przypadkach można dochodzić o odszkodowanie z OC pracodawcy lub z OC pojazdu.

Tragedia rodziny Mirka...

04-gru-2020 12:27


Pan Mirek od 30 lat jest pracownikiem powszechnie znanej firmy trudniącej się budową dróg i mostów. Pan Mirek bardzo lubi swoją pracę – codziennie wraz z brygadierem i zgraną ekipą współpracowników przemiesza się po terenie 4 województw. Jednak codziennie wieczorem wraca do swojego domu – do Żony i czworga dzieci (z czego dwoje już pełnoletnich). Szczęście rodzinne jest dla pana Mirka priorytetem. Mimo wykonywania wielogodzinnej pracy w trudnych i zmiennych warunkach pan Mirek zawsze ma czas na wieczorną grę w piłkę wraz z dwoma synami w środowiskowej lidze piłki nożnej, a także zawsze znajduje czas na wspólną partyjkę z Żoną i córkami w Scrabble. 
 
W listopadowy wieczór praca na budowie znacznie się przeciągnęła. Pracownicy musieli zostać na placu budowy do późnych godzin wieczornych, by następnego dnia oddać do użytku nowo wybudowany odcinek drogi. Około godziny 21:00, pan Mirek ubrany w odblaskowy kombinezon i kask kończył malowanie pasów drogowych. Pan Mirek czuł się bezpiecznie i pewnie – pracę w odgrodzonym od drogi pachołkami pasie wykonywał niemal codziennie. Jednak tragedie ludzie zdarzają się wszędzie i każdemu, w najbardziej niespodziewanym momencie. Janusz – kierowca, który brawurowo prowadził swój pojazd znacznie przekroczył dopuszczalną na placu budowy prędkość maksymalną. Kiedy zobaczył pracującego pana Mirka gwałtowanie nastąpił na pedał hamulca, skutkiem czego nastąpił zablokowanie kół i poślizg samochodu, a w efekcie potrącenie niczego się niespodziewającego pana Mirka. Skutkiem zdarzenia było doznanie przez pana Mirka wielonarządowych obrażeń ciała, które niestety doprowadziły do natychmiastowego zgonu. 
 
W jednej chwili świat całej rodziny pana Mirka runął. Ogromna tragedia, wielki szok i niedowierzanie. Wiele nocy nieprzespanych, wiele wylanych łez, brak chęci dalszego życia – wszystko to dotknęło rodzinę pana Mirka – rodzinę, która już nie ujrzy swego uśmiechniętego po zwycięstwie w Scrabble męża i ojca…  Poza oczywistą stratą osoby bliskiej cała rodzina z dnia na dzień została bez środków do życia. Świat się dla nich załamał…
Wiele czasu musiało upłynąć, by rodzina wróciła do normalnego funkcjonowania i trzeźwego oglądu na świat. Wtedy przyszedł czas na szukanie różnych rozwiązań mających poprawić byt rodziny pana Mirka. Kuba – najstarszy syn pana Mirka zgłosił się do przedstawiciela naszej firmy – znalazł ogłoszenie EFPP na łamach Instagrama. Robert – pracownik EFPP przedstawił Kubie możliwości uzyskania odszkodowania z polisy OC sprawcy dla wszystkich członków rodziny. Żona zmarłego w imieniu swoim i dwojga nieletnich dzieci podpisała umowę z EFPP, to samo zrobił jej najstarszy pełnoletni syn Kuba i jego pełnoletnia siostra. 
 
Zgłoszenie szkody zostało skierowane do Ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Ubezpieczyciel początkowo nie chciał wypłacić odpowiedniej wysokiej kwoty zadośćuczynienia i odszkodowania. Przyznał jedynie po 10.000,00 zł dla każdego z członków rodziny tytułem zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej, a dodatkowo zwrócił za postawiony nagrobek zmarłego. Ubezpieczyciel nie uwzględnił wniosku EFPP dotyczącego znacznego pogorszenia bytu rodziny. Towarzystwo Ubezpieczeniowe chciało zakończyć tę sprawę ugodą na łączną kwotę po 20.000,00 zł dla każdego członka rodziny. Gdyby rodzina nie miała profesjonalnej pomocy, zgodziłaby się na warunki proponowane przez Ubezpieczyciela. Tylko Kuba był gotów walczyć przed Sądem o należne mu świadczenia.
 
Po konsultacji Roberta ze współpracującą z EFPP kancelarią prawną, Robert przedstawił rodzinie pana Mirka możliwości poprowadzenia tej sprawy. Rodzina pana Mirka zdecydowała, że jedynie Kuba pójdzie walczyć do Sądu a wszyscy poczekają jaki będzie wynik tej sprawy.
Po nieco ponad roku czasu udało się zakończyć proces, w którym uzyskaliśmy dla dwudziestoletniego Kuby kwotę w wysokości 100.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz odsetki od tej kwoty za roczną zwłokę w wypłacie. Po zakończeniu procesu pozostali członkowie rodziny rękoma EFPP wysłało do Ubezpieczyciela przedsądowe wezwania do zapłaty. Ubezpieczyciel niezwłocznie przelał na konto każdego z rodziny po 100.000,00 zł. Ostatecznie więc uzyskaliśmy kwotę łączną w wysokości 500.000,00 zł.
 
Czasu cofnąć się nie da – tragedia miała miejsce i nic tego nie zmieni. Zmieniliśmy jednak sytuację bytową pięciorga naszych klientów. Zapewniliśmy im finansową stabilizację i niezbędny spokój ducha, dzięki któremu będą mogli próbować ułożyć życie na nowo.

COVID-19 czy dostałeś odszkodowanie?

04-gru-2020 12:07


Szanowni Państwo,
 
Wiele osób, które przeszło chorobę COVID-19 nie zostało poinformowane, że może uzyskać odszkodowanie chociażby z ubezpieczenia na życie czy z OC swojego pracodawcy.
Ministerstwo Zdrowia w kwietniu 2020 zakwalifikowało chorobę COVID-19 jako choroba zawodowa.
 
Chcesz dowiedzieć się więcej?
 
Zapraszamy do kontaktu bo warto!

« ... 4 5 6  ... » 


Wypadek w pracy?


Jeżeli pracownik doznał wypadku w pracy, jest zobowiązany do zgłoszenia zdarzenia pracodawcy.

Klienci o nas

Europejski Fundusz Pomocy Poszkodowanym


Sp. z o.o. sp. Komandytowa

Szosa Chełmińska 26 (8.piętro)

87-100 Toruń

tel. 56 658 66 33

fax. 56 658 66 34

e-mail: kliknij

Masz pytanie? Napisz do nas