Wyślij zgłoszenie


Zadzwoń Infolinia 667 122 122,

telefon stacjonarny 45 649 69 69

lub wypełnij poniższy formularz

Szczegóły aktualności

Przekaż 1 % na rzecz Fundacji EFPP!

17-kwi-2019 08:41


Pozostałe aktualności

Policja apeluje: "Kieruj się rozsądkiem" !

25-paź-2013 09:58

"Kieruj się rozsądkiem" - to hasło rozpoczętej we wtorek kampanii społecznej adresowanej przede wszystkim do pieszych, motocyklistów i osób starszych. Policja apeluje, by na drogach nie tylko przestrzegać przepisów, lecz także być życzliwym i powstrzymać się od agresji.

"Z roku na rok mamy mniej ofiar śmiertelnych i z tego z pewnością możemy się cieszyć, ale patrząc na inne kraje europejskie mimo wszystko jest jeszcze wiele do zrobienia" - mówił rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski na konferencji prasowej zorganizowanej na warszawskim parkingu, na który trafiają auta zniszczone w wypadkach.

Kampania "Kieruj się rozsądkiem" jest adresowana przede wszystkim do motocyklistów, seniorów i pieszych. "Dedykujemy ją do różnych odbiorców, ale przede wszystkim do tych, którzy są najczęściej sprawcami i ofiarami wypadków drogowych" - dodał Sokołowski.

Więcej na ten temat możemy przeczytać w artykule portalu interia.pl:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/policja-apeluje-kieruj-sie-rozsadkiem,1957338,324

Szkody osobowe pod lupą rzecznika ubezpieczonych !

14-paź-2013 10:50

Towarzystwa Ubezpieczeniowe mimo wielu przegranych spraw w Sądzie nadal często odmawiają roszczeń za śmierć bliskich w wypadkach. Rzecznik ubezpieczonych chce aby tym problemem zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego a także Sąd Najwyższy!

Poniżej prezentujemy artykuł ze strony wp.pl.

Ubezpieczyciele masowo odmawiają uznawania roszczeń za śmierć bliskich w wypadkach. Liczba skarg na decyzje jest coraz większa. Do walki włączył się rzecznik ubezpieczonych. A jest o co - w grę wchodzi nawet 10 mld zł - pisze "Puls Biznesu".

Rzecznik wziął się za tzw. szkody osobowe, czyli świadczenia przysługujące w przypadku śmierci bliskiej osoby w wypadku samochodowym. To efekt skarg, które do niego trafiają. Zakłady nie tylko odmawiają wypłaty świadczeń, ale nawet posuwają się do tego, że kwestionują zasadność roszczeń, twierdząc, że nie mają one żadnej podstawy prawnej.

Na początek rzecznik chce zainteresować tym problemem Komisję Nadzoru Finansowego.

Krystyna Krawczyk, dyrektor biura rzecznika ubezpieczonych, informuje, że odmawiając uznawania roszczeń i wypłaty świadczeń ubezpieczyciele narażają się na straty związane z kosztami procesów sądowych i odsetkami.

Kolejnym krokiem może być skierowanie pytania do Sądu Najwyższego. Biuro rzecznika przygotowuje się do tego i przegląda orzeczenia sądów pierwszej instancji na skargi poszkodowanych na odmowy ubezpieczycieli. W większości kończą się one przegraną towarzystw.

Więcej na ten temat na portalu wp.pl:
http://finanse.wp.pl/kat,1033763,title,Szkody-osobowe-pod-lupa-rzecznika-ubezpieczonych,wid,16049597,wiadomosc.html?ticaid=1117b2&_ticrsn=5

Nie ma pasów, jest niższe odszkodowanie !

02-paź-2013 22:10

Podróżujesz samochodem? Nie ważne czy jako kierowca czy pasażer... Pamiętaj o zapięciu pasów ! Brak zapiętych pasów to nie tylko większe ryzyko utraty zdrowia ale i niższe odszkodowanie...

Więcej na ten temat w artykule Gazety Wyborczej:
http://wyborcza.pl/1,75478,14643039,Bez_pasow_nizsze_odszkodowanie.html

Statystyki wypadków drogowych w okresie wakacyjnym

09-wrz-2013 08:57

Policja podsumowała dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych. Przez cały lipiec i sierpień 2013 r. doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w tym samym okresie roku ubiegłego – spadek wyniósł 1 092. Dodatkową dobrą informacją jest także spadek liczby osób, które straciły życie w wypadkach – jest aż o 137 mniej oraz spadek liczby osób rannych w wypadkach – mniej aż o 1 592

Podczas lipca i sierpnia 2013 r doszło do 5 855 wypadków drogowych, w których na miejscu zginęło 506 osób a 7 228 odniosło obrażenia ciała. Rok wcześniej – w tym samym okresie liczba wypadków wakacyjnych była wyższa i wyniosła 6 947. Skutkiem ubiegłorocznych wypadków była śmierć 643 osób i obrażenia ciała u 8 822 osób.

Porównanie tych liczb wskazuje na zdecydowany wzrost bezpieczeństwa drogowego podczas tegorocznych wakacji. Spadek liczby wypadków o 1 092 oznacza ich spadek o 20 %, w przypadku ofiar śmiertelnych spadek wynosi 21 %, a w przypadku osób doznających ciała – 18 %.

Na zbliżonym poziomie pozostaje liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących. W wakacje 2013 była to liczba 29 054, natomiast rok wcześniej  – 29 392 kierujacych.

Aktualnie, w związku z ostatnim wakacyjnym weekendem, trwają wzmożone drogowe kontrole  policyjne. Dzięki nim ujawniani są i eliminowani z dróg ci kierujący, którzy zdecydowali się na jazdę w czasie zbyt krótkim od momentu  spożywania wcześniej alkoholu. W piątek i sobotę policjanci ujawnili 974 takich kierujących (442 w piątek i 532 w sobotę). Działania takie przekładają się bezpośrednio na stan bezpieczeństwa i gdyby tym prawie 1000 kierującym pozwolono na dalszą jazdę, to liczba ofiar byłaby większa niż odnotowano. Przez dwa dni ostatniego wakacyjnego weekendu doszło do 214 wypadków drogowych, zginęły w nich aż 34 osoby a 251 odniosło obrażenia ciała.

źródło :policja

Jak zachować się po stłuczce samochodowej?

02-wrz-2013 09:44

W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków samochodowych. Jeżeli kiedykolwiek przytrafił Ci się jakiś wypadek lub stłuczka samochodowa, doskonale zdajesz sobie sprawę z następstw. Nie wiesz jak się zachować, jesteś przerażony. Często też dolegliwości, następstwa wypadku dokuczają już po wydarzeniu. Musisz zapamiętać jak najwięcej szczegółów, aby w razie potrzeby odtworzenie sytuacji było łatwiejsze, np. w razie ewentualnego postępowania sądowego. Pamiętaj jest kilka ważnych etapów, o których należy pamiętać w razie wypadku.

1) Po stłuczce/zderzeniu, jeżeli samochód jest sprawny do jazdy musisz zjechać na pobocze, lub jakieś bezpieczne miejsce, aby przejeżdżające auta nie zderzyły się z Tobą lub Twoim autem.

2) Jeżeli auto jest w bezpiecznym miejscu, wysiądź i porozmawiaj z kierowcą auta, z którym się zderzyłeś. Ustalcie, kto ponosi winę za zaistniała sytuację. Spisz dane kierowcy: adres, telefon, imię i nazwisko, numer prawa jazdy, firmy ubezpieczeniowej.
 
3) Ten kto ponosi winę za stłuczkę powinien spisać własnoręcznie oświadczenie, które będzie ci potrzebne podczas ubiegania się o odszkodowanie. Na oświadczeniu muszą się znaleźć:

- dane osoby kierującej (imię, nazwisko),
- dane właścicieli pojazdów uczestniczących w kolizji,
- dane pojazdów – numery rejestracyjne, firmy ubezpieczeniowe i numery polis,
- data, godzina i miejsce zdarzenia (np. skrzyżowanie ulic..., pasy na ulicy... na przeciwko..., itp)
- uszkodzenia pojazdów (wgięcie na błotniku, pęknięty błotnik, rysy na tylnej klapie itp.) oraz inne szkody (np. uszkodzony towar, który był przewożony)
- okoliczności - należy dokładnie opisać jak doszło do wypadku (np. zagapiłem się i wjechałem w samochód znajdujący się przede mną itp).
- świadkowie zdarzenia (może to być pasażer który z nami jechał lub ze sprawcą kolizji, przechodnie - osoby te powinny się podpisać pod orzeczeniem).
- własnoręczny podpis pod orzeczeniem - podpisuje się sprawca kolizji i poszkodowany.

4) Jeżeli nie możecie ustalić, kto był sprawcą wypadku niezwłocznie zadzwoń na policję.

5) Jeżeli masz aparat zrób zdjęcie miejsca wypadku (obszaru wokół, jakichś znaków, które się tam znajdują itp.). Zrób zdjęcie samochodów ze wszystkich 4 stron, numery nadwozi i rejestracyjne.

6) Zadzwoń na pogotowie, jeżeli jest ktoś poszkodowany, ranny, udziel pierwszej pomocy, jeżeli wiesz jak. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową w ciągu 24 godzin.

7) Jeżeli zostałeś jakkolwiek poszkodowany skontaktuj się z prawnikiem, aby dokumenty, które będą przedstawione do firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku były prawomocne. Nie zawsze jest potrzeba angażować prawnika, ale musisz być świadom, że sprawy powypadkowe są bardzo ważne, a Ty będąc w stresie po wypadku możesz coś przeoczyć. W takich sytuacjach warto skorzystać z porady i pomocy prawnika.

/ źródło: www.tipy.pl/artykul_297,jak-zachowac-sie-po-stluczce-samochodowej.html /

« ... 19 20 21  ... » 


Wypadek w pracy?


Jeżeli pracownik doznał wypadku w pracy, jest zobowiązany do zgłoszenia zdarzenia pracodawcy.

Klienci o nas

Europejski Fundusz Pomocy Poszkodowanym


Sp. z o.o. sp. Komandytowa

Szosa Chełmińska 26 (8.piętro)

87-100 Toruń

tel. 56 658 66 33

fax. 56 658 66 34

e-mail: kliknij

Masz pytanie? Napisz do nas